Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Kazimierzy Wielkiej


Zawartość stron

PROGRAM 1.2 Tytuł projektu: "MŁODZIEŻ NA START"

Powiatowy Urząd Pracy w Kazimierzy Wielkiej podobnie jak w latach poprzednich rozpoczął realizację projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 1.2 Perspektywy dla młodzieży i Działania 1.3 Przeciwdziałanie i zwalczanie długotrwałego bezrobocia.

Na działanie 1.2 tytuł projektu „Młodzież na start" PUP w Kazimierzy Wielkiej otrzymał kwotę 319 392,31 zł., którą przeznaczył na aktywizację zawodową osób bezrobotnych poniżej 25 roku życia będących w rejestrze do 24 miesięcy.

Z ogólnej liczby 103 osób, które objęto działaniami 68 osoby skierowano na staż u pracodawców. Staże organizowano w następujących instytucjach i firmach: w starostwie powiatowym oraz jednostkach podległych, urzędach miast i gmin oraz urzędach gmin, w bankach, sądzie, prokuraturze, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na indywidualne szkolenie „Prawo jazdy kat. D" skierowano 1 osobę. Na szkolenia grupowe skierowano 30 osób. Osoby te szkoliły się na kursach: Operator wózka widłowego, Prawo jazdy kat. D, Język angielski dla początkujących, Pracownik administracyjno - biurowy. 4 osoby podjęły własną działalność gospodarczą.

Natomiast na działanie 1.3 tytuł projektu „Koniec przerwy" otrzymaliśmy kwotę w wysokości 193 891,55 zł., którą przeznaczono na aktywizację 64 osób. Działanie 1.3 zakładało, że uczestnikami programu są osoby powyżej 25 roku życia pozostające w rejestrze osób bezrobotnych do 24 miesięcy oraz spełniające następujące warunki: mają powyżej 50 roku życia, nie posiadają żadnych kwalifikacji zawodowych lub samotnie wychowują przynajmniej jedno dziecko do 7 roku życia. Środki te wydatkowano na szkolenia zawodowe mające na celu podwyższenie kwalifikacji zawodowych osób bezrobotnych oraz zwiększenie ich szans na uzyskanie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.

Przeprowadzono następujące szkolenia grupowe:

  1. Spawanie metodą MIG-MAG – 10 osób,
  2. Nowoczesny sprzedawca z obsługą komputera – 10 osób,
  3. Operator wózka widłowego – 5 osób,
  4. Język angielski dla początkujących z obsługa komputera – 15 osób.

Dużą pulę środków przeznaczono na udzielenie dotacji dla osób bezrobotnych, którzy podjęli własną działalność gospodarczą w następujących działach gospodarki: usługi szkół nauki jazdy, usługi dentystyczne, usługi remontowo-budowlane. Ponadto osoby były kierowane na dofinansowanie zatrudnienia osób bezrobotnych w ramach prac subsydiowanych. Na prace subsydiowane skierowano 6 osób bezrobotnych. Z uwagi na przepisy dotyczące pomocy publicznej były one kierowane głównie do jednostek samorządowych. Na przygotowanie zawodowe skierowano 5 osób do urzędu gminy, zespołu placówek opieki i wychowania, zakładu gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, gospodarstwa pomocniczego oraz do firmy prywatnej.

Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach tych dwóch działań wsparcie uzyskało łącznie 167 osób w tym 103 osoby w wieku do 25 roku życia.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę